لباس زیر چیست؟

لباس زیر چیست؟

لباس زیر زنانه شامل شورت و سوتین ،سوتین،سوتین اسفنجی،سوتین جکدار، شورت های نخی و نانو ،سوتین نخی و ست شورت و سوتین تو سایز و رنگ های متنوع

. تاریخچه لباس زیر زنانه

محققان در این رابطه معتقدند که انسان اولیه برای محافظت از خود اولین لباس زیر را از جنس پوست درختان، برگ و پوست گیاهان به وجود آو رده است.با گذشت زمان و به وجود امدن ن خستین تمدن ها، یعنی زمانی که انسان توانست از پارچه برای خود لباسی آماده کند ، اولین لباس زیرهای دوخته شده از پارچه طراحی و ساخته شدند.این لباس زیرها به زیرجامه معروفه بودند ، یعنی لباسی که زیر لباس اصلی پوشیده می شد.

کاهنان و شاهزادگان مصری که عالقه داشتند خود را نسبت به دیگران برتر نشان دهند، دو پیش بند نخی روی هم می پوشیدند که این نماد، نشان دهنده برتری آنها بود.پیش بند اول که به تن نزدیک تر بود نخی و ساده بود،به دلیل اینکه دیده نمی شد ولی پیش بند دوم دارای نقش و نگار و طرح های زیبا بود و دیده م ی شد. )پیش بند نخی برای مردان مصری حکم زیرپیراهنی را داشت.( زنان مصری نیز به لباس اهمیت می دادند و بدن خود را با انواع زیورآالت و پارچه ها می پوشاندند.

زنان یونانی نیز لباس زیر می پوشیدند تا بدنشان دیده نشود.یونانی ها از پارچه و چرم برای تولید لباس زیر استفاده زنانه استفاده می کردند.ولی بدنشان به طور کامل پوشانیده نبود.

زنان ایرانی دقیقا برعکس زنان یونانی بودند یعنی عالقه داشتند که تمام و کمال بدنشان را نگاه بقیه حفظ کنند. زنان ایرانی نیز از پارچه و زی ورآالت برای پوشش استفاده می کردند.

رومیان باستان فرهنگ پوشیدن لباس زیر را از زنان ایرانی و زنان یونانی تقلید کردند .مدت ها قبل از اینکه لباس زیر در بین زنان و مردان رومی فرهنگ شود، آنها فقط تکه ای پارچه به رنگ سفید که سرتاسر بدنشان را می پوشاند به تن می کردند .

معرفی صنعت لباس زیر اهمیت تهیه لباس برای مردم بعد از تهیه غذا قرار گرفته است و این یعنی صنعت لباس و پوشاک بعد از صنایع غذایی در رتبه دوم جهانی قرار دارد.صنعت لباس زیر به نوعی زیر مجموعه صنعت پوشاک به حساب می آید . می توان گفت که شاخه دیگری از صنعت مد و فشن نیز هست.طراحی لباس های زیر با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا برای آقایان و خانم ها صورت می گیرد.امروزه می توانید با مراجعه به نزدیک ترین فروشگاه لباس، لباس زیر زنانه و مردانه مورد نظر خود را تهیه کنید.دسترسی ساده به همینجا ختم نمی شود و شما می توانید لباس زیر را از اینترنت هم سفارش دهید.

تنوع طراحی لباس زیر زنانه از مردانه بیشتر است.همین موضوع باعث می شود که طراحان این صنعت روی لباس زیر زنانه فعالیت بیشتری داشته باشند.

الزم به ذکر است که صنعت تولید لباس های زیر اقدام به تولیدات محصوالتی می کند که برای سالمتی آقایان و بانوان ضرری نداشته باشد.

انواع لباس زیر مردانه

شورت زنانه: این نوع لباس برای پوشاندن پایین تنه خانم ها استفاده می شود. طراحی و شکل ظاهری آن کمی با مدل مردانه آن فرق دارد. برخالف نوع مردانه آن، دارای انواع و اقسام زیادی است و جنس های مختلفی در تولید ان استفاده می شود. شورت زنانه در انواع پادار )در قسمت ران هم دارای پارچه هستند( ، هیپ هاگرز )کش کمر در این مدل روی باسن قرار می گیرد و برای پوشیدن به همراه شلوار های فاق کوتاه مناسب است.(، گنی )شکم را تا باالی ناف می پوشاند.این مدل محبوب ترین لباس زیر اندامی است.( و المبادا )بسیار ظریف هستند و برای پوشیدن به همراه دامن های بسیار تنگ مناسب اند.( وجود دارد.

مایو و بیکینی

نوعی لباس زیر زنانه است که هردو مخصوص شنا هستند.بیکینی لباسی است متصل به هم که شامل شورت و سوتین می شود.طرح های زی ادی برای بیکینی در بازار موجود است.

مایو نوعی شورت محسوب می شود که مناسب برای شنا است.این لباس هم دارای انواع و اقسام مختلفی است و از جنس های مختلف تولید می شود. البته معموال با الیاف مصنوعی تولید می شود. مایو و بیکینی هردو جزو لباس های چسبان و تنگ ب ه حساب می آیند

سوتین: لباس زیری است که خانم ها برای پوشاندن ناحیه سینه خود از آن استفاده می کنند. این لباس زیر هم دارای انواع مختلفی است و از جنس های مختلفی ساخته شده و در طرح های مختلف تولید می شود. که شرکت مکسوریا انواع سوتین نخی اسفنجی مجلسی جک دار هم تولید میکند برای شما خانم های شیک پوش

از مهم ترین سوتین ها می توان به سوتین جکدار )برای فرم دهی سینه استفاده می شوند( سوتین پرستاری )برای مادرانی مناسب است که در دوران شیردهی خود قرار دارند.( سوتین پوش آپ )دارای یک شکاف میان دو گودی کاسه اش است که باعث می شود برای پوشیدن زیر تیشرت مناسب باشد.( سوتین کپسول دار )که مناسب برای خانه و محیط راحتی است.( اشاره کرد. سوتین ها جزو گران ترین لباس زیرهای مردانه و زنانه به حساب می آیند و دارای تنوع بیشتری نسبت به سایر لباس زیرها هستند.

abbasisaeed151
ارسال دیدگاه